06/10/1394 - 18:26
ویدیو: این دِرون زیر آب هم پرواز می‌کند
در حالی که روبات‌های پرنده موسوم به دِرون دارند آسمان را تسخیر می‌کنند و به جولانگاه خود بدل می‌سازند؛ شاهدیم که یک دِرون جدید نه در آسمان بلکه زیر آب شناور است و پرواز می‌کند. این دِرون را دانشگاه Rutgers ساخته است.

1606683296_1_0.gif

این دانشگاه با کمک‌های مالی که از خارج دانشگاه دریافت کرده، این روبات پرنده را طراحی و ساخته است. این دِرون می‌تواند برای اکتشاف‌های زیردریایی و در اعماق دریا، بازررسی کشتی‌ها و زیردریایی‌ها، جاسوسی و کارهای تحقیقاتی و حتا عکس‌برداری و فیلم‌برداری مورد استفاده قرار بگیرد. این دِرون به راحتی می‌توان در آسمان، روی سطح آب و زیر آب پرواز کند و چیزهایی را از بیرون آب به زیر آب ببرد ولی نمی‌تواند برعکس آن را انجام بدهد. در واقع؛ این دِرون فعلا برای خارج شدن از آب طراحی نشده است و وقتی وارد آب می‌شود نمی‌تواند بیرون بیاید. 

یکی از کاربردهای اصلی این دِرون بررسی و بازرسی کشت‌های تجاری و نفتی برای نشت مواد هسته‌ای یا نفتی است و رسیدن به جواب این سوال که آیا نیاز است تعمیرکار به زیرآب اعزام شود یا خیر. این دِرون در حال حاضر یک نمونه تحقیقاتی و مفهومی است ولی دانشجویان دکترا دانشگاه راتگرز دارند روی قابلیت‌ها و سرعت آن کار می‌کنند تا هم توانایی‌های بیشتری پیدا کند و هم بتواند محموله‌های سنگین‌تری را به درون آب حمل کند. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟