شاهراه اطلاعات

سامسونگ چند سالی است به‌طور ویژه روی مبحث اینترنت اشیا متمرکز شده است و بر همین اساس سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در حوزه‌های مختلف این صنعت همچون ارائه برد‌های تجاری اینترنت اشیا انجام داده است. اما این شرکت اکنون به دنبال آن است تا در زمینه ساخت تراشه‌های ویژه اینترنت اشیا رهبری بازار را به دست آورد. تراشه‌ای که این شرکت به تازگی از آن رونمایی کرده و در خانواده اگزینوس قرار دارد از جمله این تلاش‌ها است.
مرکز سرن از نقشه ساخت ابر برخورددهنده بزرگ هادرونی رونمایی کرد
28 خرداد 1396
مرکز سرن و دانشمندان این مرکز تحقیقاتی بزرگ به دنبال جایگزینی برای شتاب‌دهنده ذرات فعلی خود موسوم به برخوردهنده هادرونی بزرگ هستند. در حالی که شتاب‌دهنده فعلی به خوبی کار می‌کند اما نمونه جدیدی که قرار است جایگزین آن شود، سه مرتبه بزرگ‌تر از شتاب‌دهنده فعلی خواهد بود. نمونه‌ای که کارهای مقدماتی و پژوهشی آن از هم‌اکنون آغاز شده است.
این زیست‌حس‌گر می‌تواند سرطان پروستات را در چند ثانیه تشخیص دهد
25 خرداد 1396
آمارهای منتشر شده اعلام می‌دارند سرطان پروستات یکی از شایع‌ترین سرطان‌ها در میان مردان است. اگر این سرطان در مراحل اولیه خود تشخیص داده شود، قابل درمان است. امروزه برای تشخیص این سرطان نمونه خونی از بیمار گرفته و به آزمایشگاه ارسال می‌شود. در ادامه آزمایشگاه آنتی ژن ویژه پروستات موسوم به PSA سرنام prostate specific antigen را آزمایش می‌کند. در ادامه بیمار باید چند هفته به انتظار بنشیند و دومرتبه به مطب پزشک مراجعه کند تا از وضعیت آزمایش خود آگاه شود. اما به نظر می‌رسد این پروسه زمان‌بر در آینده تغییر خواهد کرد.
از سال ۲۰۱۸ تمامی قطارهای هلندی با انرژی باد حرکت می‌کنند
24 خرداد 1396
کشورهایی همچون استرالیا، آلمان، اسکاتلند و ... در زمینه به‌کارگیری انرژی‌های پاک از شهرت بالایی برخوردار هستند. این کشورها به منظور کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست تصمیم گرفته‌اند به سراغ انرژی‌های پاک رفته و تا حد امکان وابستگی خود به انرژی‌های فسیلی را کم کنند. در همین ارتباط دولت هلند در نظر دارد از سال آینده میلادی به منظور تامین انرژی مورد نیاز تمامی قطارهای این کشور از انرژی‌های پاک استفاده کند.
هوش مصنوعی در حال ساخت داروهایی برای درمان بیماری‌ها است
24 خرداد 1396
تاکنون چند بار به داروخانه‌ای مراجعه کرده‌اید و دکتر داروخانه دارویی را برای شما ساخته است؟ داروهایی که امروزه بیماران از آن‌ها استفاده می‌کنند از سوی متخصصان و پزشکان حاذقی ساخته شده است. اما به نظر می‌رسد در آینده داروهای مورد نیاز شما را یک الگوریتم هوشمند طراحی خواهد کرد.
معرفی ربات تلگرام صدور آنی کارت اهدای عضو
22 خرداد 1396
۲۷۰۸۱ نفر در صف دریافت و پیوند عضو هستند. بسیاری از ما قلبا تمایل داریم عضو انجمن اهداکنندگان اعضای بدن پس از مرگ مغزی شویم اما وقت آزاد نداریم تا دنبال‌اش برویم و مدارک‌مان را بدهیم و ثبت‌نام کنیم و کارهای دیگری که نیاز است. اکنون یک ربات تلگرام به صورت آنی کارت اهدای عضو شما را صادر می‌کند.
حس‌گری که مشکلات خطوط انتقال نفت و گاز را شناسایی می‌کند
22 خرداد 1396
تراشه‌های کوچکی که با فناوری‌های سطح بالا ساخته می‌شوند، این پتانسیل را دارند تا در محیط‌های خشن مورد استفاده قرار گرفته و خطوط انتقال انرژی را به شکل کاملا دقیقی مورد بررسی و نظارت قرار داده و هرگونه تغییر خواسته یا ناخواسته‌ای را شناسایی کنند. در همین ارتباط گروهی از پژوهشگران استرالیایی موفق به ساخت چنین نانوحس‌گر ارزشمندی شده‌اند.
Gifybot؛ رباتی برای ساخت تصاویر گیف در تلگرام
20 خرداد 1396
استفاده از تصاویر گیف در شبکه‌های اجتماعی و به‌خصوص کانال‌های تلگرام بسیار رایج شده است. تلگرام رباتی دارد که به سادگی می‌تواند متن، عکس و چیزهای دیگر را به تصاویر گیف تبدیل کند و حتا بتوانید این تصاویر را واترمارک کنید.
این جت‌ خصوصی ایرباس سقف شیشه‌ای دارد
19 خرداد 1396
زمانی که درباره واژه‌ای به نام هواپیما صحبت می‌کنیم، یک طرح و الگوی مشخص در ذهن ما تداعی می‌شود. محصولی که در آن مسافران قادر هستند از پنجره‌های تعبیه شده نظارگر محیط ورای هواپیما باشند. اما ایرباس با همکاری پاگانی دست به ابتکاری جالبی زده‌اند و از یک جت خصوصی که سقف آن‌را یک شیشه بسیار بزرگ پوشانده، استفاده کرده‌اند.
سیستم‌ فایلی جدید مک در دو واژه سرعت و امنیت خلاصه می‌شود
17 خرداد 1396
اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از سیستم مدیریت فایلی جدیدی به نام APFS در ارتباط با سیستم‌عامل High Sierra رونمایی کرد. اپل تنها از یک نام خلاقانه (Apple File System ) در ارتباط با سیستم فایلی جدید خود استفاده نکرده است، این سیستم مدیریت فایلی در عمل امنیت بیشتر و سرعت بیشتری را در اختیار کاربران مک قرار خواهد داد.

صفحه‌ها

اشتراک در شاهراه اطلاعات