کارگاه

فرایند نرم‌افزار شخصی (PSP) سرنام Personal Software Process که با نام‌های مختلفی همچون چرخه حیات نرم‌افزار، فرایند نرم‌افزاری، فرایند توسعه نرم‌افزار یا روش توسعه سیستم نیز از آن یاد می‌شود، یک فرایند ساخت‌یافته توسعه نرم‌افزار است که با اتکا بر راهکاری منظم و داده‌محور، در تلاش است به مهندسان نرم‌افزار کمک کند درک بهتری از فرایندها به دست آورند و عملکرد کاری خود را بهبود بخشند.
به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز که Creators Update نام دارد، در ماه آوریل عرضه خواهد شد. این به‌روزرسانی از چند جهت حائز اهمیت است. اول آن‌که تعدادی برنامه جدید در ارتباط با تولید محتوا (برنامه‌های جدید نقاشی و موزیک) در اختیار کاربران قرار می‌دهد و دوم آن‌که به کاربر اجازه می‌دهد به روش‌های مختلفی با هسته مرکزی سیستم‌عامل ارتباط برقرار کند. بر همین اساس در این مقاله تعدادی از ویژگی‌های جالب توجهی را که در بیلدهای جاری مشاهده کردیم و انتظار می‌رود در به‌روزرسانی بعدی شاهد حضور آن‌ها باشیم را مورد بررسی قرار داده‌ایم.
لینک LINQ، سرنام Language-Integrated Query، از جمله راهکارهای مؤثر در دسترسی به داده‌ها است. امروزه، رقابت اصلی میان تولیدکنندگان ابزارهای برنامه‌نویسی بر سر دسترسی سریع و آسان به منابع داده‌ای است. لینک چارچوب مستحکمی را به وجود می‌آورد که دسترسی به اطلاعات ذخیره‌شده روی طیف گسترده‌ای از منابع داده‌ای را امکان‌پذیر می‌کند و همانند پلی برای برقراری ارتباط میان اشیا برنامه‌نویسی و داده‌ها استفاده می‌شود.
۸ دلیل برای طراحی وب‌سایت‌های بدون صفحه
20 بهمن 1395
این روزها طراحی وب‎سایت‎ها دستخوش تغییرات زیادی شده است. هدف عمده این تغییرات کشش و جذب بیشتر مخاطب است. طراحان و توسعه دهندگان وب در تلاش هستند تا با بهره‌گیری از فناوری‎های جدید معرفی شده که سرورها، سیستم عامل‎ها و زبان‎های برنامه نویسی را در بر می‎گیرد، تعامل بین وب‎سایت و بازدیدکننده را راحت‎تر و خوشايندتر کنند.
چگونه یک چاپگر شبکه را روی ویندوز راه‌اندازی کنیم
12 بهمن 1395
در گذشته برای نصب یک چاپگر باید آن را به کامپیوتر متصل می‎کردیم، درایوهای مربوطه را نصب می‎کردیم و در نهایت یک صفحه را برای آزمایش چاپ می‎کردیم. برای به اشتراک‌گذاری چاپگر با دیگر کامپیوترهای موجود در خانه نیز باید آن را از طریق کامپیوتر اصلی خود به اشتراک می‎گذاشتیم. اما با ظهور چاپگرهای مخصوص شبکه (به ویژه نمونه بی‎سیم آن) حالا همه می‎توانند هر زمان و در هر مکانی از خانه که مایل باشند به چاپگر دسترسی داشته باشند.
چگونه روبات پرنده اختصاصی خود را بسازیم؟
02 بهمن 1395
در گذشته‎ای نه‌چندان‌دور، برای به پرواز درآوردن و سالم به زمین نشاندن روبات‎های پرنده چهارملخه یا همان Drone‎های معروف، به چندین ساعت تمرین و آموزش نیاز بود. یاد گرفتن هدایت آن‌ها زمان زیادی می‎گرفت و از همه مهم‎تر قبل از تجربه فتح آسمان، باید یکی از آن‌ها را برای خود می‌ساختید. اما امروز، می‎توان به‌راحتی نمونه‎های متنوع و ازپیش‌تولیدشده این روبات‎های پرنده را در قفسه فروشگاه‎ها پیدا کرد. برای مثال، روبات‎های پرنده‎ای مثل Parrot Bebop و DJI Phantom، سهم عمده‎ای از این بازار را به خود اختصاص داده‎اند. به مرور زمان، دِرون‎هایی به بازار معرفی می‎شوند که از قابلیت‎های پیشرفته پرواز برخوردار هستند و کار به پرواز درآوردن و هدایت این روبات‎های پرنده را بسیار راحت‎تر می‎کنند.
۱۱ قابلیت جالب واتس‌اپ که از آن‌ها بی‌خبر بودیم
01 بهمن 1395
اگر تازه شروع به استفاده از واتس‌اپ کرده‌اید یا این‌که مدت‌ها است با آن کار می‌کنید؛ احتمالا از برخی قابلیت‌ها و امکانات جالب این اپلیکیشن پیام‌رسان غافل بوده‌اید. در زیر می‌توانید با برخی از این ویژگی‌های پنهان واتس‌اپ آشنا شوید.
تلگرام به تازگی آپدیت عمده‌ای را برای دسکتاپ تلگرام (Telegram Desktop) منتشر کرده است که قابلیت‌های جالبی را به این برنامه کاربردی و پیام‌رسان اضافه می‌کند. یکی از این قابلیت‌های جدید مربوط به پشتیبانی دسکتاپ تلگرام از تم و امکان ساختن تم برای آن می‌شود. اگر تمایل دارید که برای دسکتاپ تلگرام خود تم اختصاصی بسازید، در این مقاله آموزش نحوه انجام این عمل را خدمتتان ارائه می‌کنیم. با سایت شبکه همراه باشید.
خیلی کلافه‌کننده است که در اطراف‌تان سیگنال وای‌فای داشته باشید؛ اما نتوانید به آن وصل شوید. شاید روتری که استفاده می‌کنید قادر به پوشش دادن تمام فضای خانه نباشد. شاید دوست داشته باشید داخل حیاط خانه قدم بزنید و از اینترنت استفاده کنید. به‌هر حال؛ تحت هر شرایطی اگر وای‌فای امکان پوشش دادن نقاط دورتر را نداشته باشد می‌توانید از دستگاه آندرویدی که در اختیار دارید به‌عنوان "وای‌فای ریپیتر"‌ استفاده کنید.
مدیران و حتا کارمندان موفق یک سازمان به خوبی می‌دانند که باید از حداقل دانش برنامه‌نویسی برخوردار باشند. این دانش به آن‌ها کمک می‌کند تا مسائل را به خوبی درک کرده و قدرت تحلیل خوبی به دست آورند. در دنیای کسب و کار امروزی بخش عمده‌ای از مدیران بزرگ با این دانش آشنایی دارند و زمانی که جلساتی را با تیم‌های برنامه‌نویسی خود ترتیب می‌دهند، به خوبی می‌توانند راهکارهای سودمندی ارائه کنند.

صفحه‌ها

اشتراک در کارگاه