ویدیو

اگر تا به‌حال تجربه پرواز دِرون بالای سرتان را داشته‌اید؛ حتما از جریان هوایی که به سمت پایین حرکت می‌کند متعجب شده‌اید. دلیل این جریان شدید هوا چهار روتوری است که در طراحی و ساخت دِرون‌ها استفاده می‌شود و زمان چرخش باعث وقوع این پدیده می‌شوند.
اولین مراسم رسمی استارت‌آپ «شفاجو» بعد‌از‌ظهر پنجشنبه در سالن لیزریوم برج میلاد تهران برگزار شد. در این مراسم، اصحاب رسانه برای پوشش خبری حضور داشتند. همچنین پزشکان و فعالان حوزه پزشکی و سلامت نیز از مهمانان رونمایی از خدمات جدید وب‌سایت شفاجو بودند.
شرکت خودروسازی هیوندای خبر از همکاری با آمازون الکسا می‌دهد. نتیجه همکاری مشترک هیوندای با گوگل به رانندگان خودروهایی مانند سانتافه؛ سوناتا یا سایر مدل‌های سازگار اجازه می‌دهد با استفاده از سیستم دستیار صوتی Assistant با اتومبیل خود ارتباط برقرار کنند و فرامین موردنظرشان را انتقال دهند. این تنها یکی از خدماتی است که در نمایشگاه CES 2017 معرفی می‌شود.
سال 2016، سالی پر از اکتشافات ریز و درشت در صنعت فضایی جهان بود. از تحقیقات روی سیارات گرفته تا کشف کهکشان مرموز، کارنامه پرباری را نصیب سازمان فضایی ناسا کرد. به بهانه ورود به سال جدید میلادی، ناسا ویدیویی کوتاه از بهترین کارهای تحقیقاتی خود تهیه کرده که شما را به دیدن آن دعوت می‌کنیم.
خلبانان پیش از آن‌که این شانس را پیدا کنند تا خود در را آسمان‌ها ببینند، باید آزمایش‌های بالینی و جسمانی را با موفقیت به سرانجام برسانند. در نتیجه اگر فردی یک یا دو دست خود را از دست داده باشد دیگر این شانس را به دست نخواهد آورد تا به این رویای خود برسد. اما این حرف دیگر درست نیست! دانشمندان در حال کار روی پروژه‌ای هستند که به افراد اجازه خواهد داد بدون آن‌که نیازی به دست‌های خود داشته باشند یک هواپیما را هدایت کنند. مغز کلید دستیابی به این موفقیت است.
شرکت پویش رایان داتیس، نماینده رسمی فروش نمایشگر‌های صنعتی و تجاری برند ال‌جی در ایران است. داتیس در نمایشگاه IranSSE2016 از بزرگ‌ترین غرفه نمایشگرهای صنعتی ال‌جی رونمایی کرد. در این غرفه انواع نمایشگر‌های صنعتی و ساینیج‌های ال‌جی در معرض دید بازدیدکنندگان و کسب‌و‌کارها قرار گرفت. در بازدید از نمایشگاه تخصصی دوربین‌‌های مداربسته و حفاظتی، صحبت کوتاهی با امین پورفتح‌اله، مدیر عامل شرکت داتیس انجام دادیم.
نخستین بار در سال 2014 میلادی بود که دانشمندان صدای منحصر به‌ٰفردی را در اعماق آب‌های "ماریانا ترنچ" (Mariana Trench) شنیدند. کارشناسان دقیقا نمی‌دانستند که این چه صدایی است؛ اما اخیرا تیمی از محققان دانشگاه ایالتی اورگان مقاله‌ای را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد این صدا به‌احتمال زیاد مربوط به یک "وال بالین" (Baleen Whale) است.

صفحه‌ها

اشتراک در ویدیو