shayan haddadi

مبین‌نت نماینده همراه اول در ارائه خدمات سازمانی شد
01 مهر 1399
پیرو مذاکرات و توافقات انجام‌ شده بین مبین‌نت و همراه‌اول، بزرگترین اپراتور ارتباطی کشور نمایندگی بازاریابی، فروش و پشتیبانی محصولات و خدمات سازمانی (B2B) خود را به مبین‌نت واگذار کرد.
شماره 232 ماهنامه شبکه با پرونده ویژه هزار نکته در «کار» است منتشر شد
30 شهريور 1399
در سر مقاله شماره 232 ماهنامه شبکه در ادامه مجموعه مقالات "مهارت‌های مهم دنیای 2020" با مفهوم هوش هیجانی و اهمیت آن آشنا می‌شوید. در شاهراه اطلاعات پوشیدنی‌های هوشمند به جنگ کووید 19 می‌روند، در فناوری شبکه با ترفندها و بررسی‌های جدید دنیای شبکه آشنا ‌می‌شوید، در فصل امنیت به شما خواهیم گفت که چگونه بدافزار‌ها را تجزیه و تحلیل کنید و در فصل عصر شبکه با مدیران آینده آشنا می‌شوید. در پرونده ویژه این شماره هزار نکته در «کار» است!
راهنمای جامع آشنایی با سیستم کنترل نسخه گیت (Git)
29 شهريور 1399
گیت (Git) یک سامانه کنترل نسخه (VCS) سرنام Version Control System رایگان و متن‌باز است. سامانه فوق در سال 2005 میلادی توسط لینوس توروالدز بنیان‌گذار کرنل لینوکس طراحی شد. برخلاف، سامانه‌های کنترل نسخه دیگر همچون آپاچی ساب‌ورژن که به شکل سامانه نسخه هم‌روند (Concurrent Versions System) طراحی شده‌اند، سامانه کنترل نسخه گیت به شکل توزیعی (Distributed) طراحی شده است. به همین دلیل هر توسعه‌دهنده‌ای می‌تواند به تاریخچه کامل مخزن خود به شکل محلی دسترسی داشته باشد. در روش فوق فرآیند کپی اولیه از مخزن کندتر انجام می‌شود، اما در ادامه فرآیندهای عملیاتی شبیه به اعمال (Commit)، ادغام (Merge)، ثبت سوابق (Log، Diff و Blame) با سرعت بیشتری انجام شوند. اگر با اصطلاحات و مفاهیمی که به آن‌ها اشاره شد آشنایی ندارید یا شناختی از گیت ندارید، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم به شکل جامع و به زبانی ساده به واکاوی این مفاهیم بپردازیم. قبل از شروع مبحث لازم است به این موضوع اشاره کنیم که به عنوان یک برنامه‌نویس حرفه‌ای مجبور هستید با یک سامانه کنترل نسخه آشنا باشید، زیرا تیم‌های بزرگ نرم‌افزاری در ایران یا سایر کشورها متشکل از برنامه‌نویسانی هستند که برای پیشبرد اهداف پروژه از یک سامانه کنترل نسخه استفاده می‌کنند؛ در نتیجه اگر به دنبال پیدا کردن شغلی در یک تیم برنامه‌نویسی هستید، تسلط بر گیت پیش‌شرط مهمی است. پس بهتر است این مطلب را تا انتها به دقت مطالعه کنید.
برای انتخاب یک پایگاه داده (Database) درست به چه نکاتی باید دقت کنیم؟
26 شهريور 1399
اولین گام مهم قبل از شروع ساخت یک بانک‌اطلاعاتی انتخاب گزینه مناسب است. بانک‌های اطلاعاتی رابطه‌ای، غیر رابطه‌ای، گراف‌محور، شی‌محور، شبکه‌ای‌محور و غیره هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند، اما مهم انتخاب گزینه‌ای است که بیشترین هم‌گرایی را با نظریه CAP داشته باشد. نظریه CAP سرنام Consistency-Availability-Partition tolerance می‌گوید برای یک سامانه کامپیوتری توزیعی این امکان وجود ندارد که همزمان به سه اصل سازگاری (Consistency)، دسترس‌پذیری (Availability) و آستانه تسهیم/ تقسیم داده‌ها (Partition tolerance) دسترسی داشته باشد. در یک سامانه توزیعی سامانه‌های مختلف به شکل خودکار و توسط یک شبکه کامپیوتری با یکدیگر در ارتباط و به دنبال رسیدن به یک هدف مشترک هستند. یک برنامه کامپیوتری شبیه به یک بانک‌اطلاعاتی که در یک سیستم توزیعی اجرا می‌شود، یک برنامه توزیعی نام دارد. به فرآیند نوشتن چنین برنامه‌هایی برنامه‌نویسی توزیعی می‌گویند.
"مفتاح رایانه افزار" برترین ارائه دهنده انواع تجهیزات شبکه و مراکز داده
25 شهريور 1399
در عصر حاضر بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها به صورت مجازی و بدون حضور فیزیکی در محل مورد نظر انجام می شود. به همین منظور همه ما نیاز داریم اطلاعاتی راجع به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات داشته باشیم تا در صورت بروز مشکل، از چنین شرکت‌هایی مشاوره و کمک بگیریم. یکی از شرکت های معتبری که در حوزه فناوری اطلاعات از سال 1381 مشغول به فعالیت است، شرکت مهندسی مفتاح رایانه افزار می‌باشد.
یک تحلیل‌گر داده‌ها به چه مهارت‌های کاربردی نیاز دارد؟
23 شهريور 1399
جمع‌آوری، مدیریت، سازمان‌دهی، طبقه‌بندی، پردازش و به‌کارگیری داده‌ها به یکی از الزامات دنیای تجارت تبدیل شده و انتظار می‌رود این روند در آینده با آهنگ سریع‌تری تداوم پیدا کند. به همین دلیل، یادگیری مهارت‌های مرتبط با داده‌کاوی نقش تاثیرگذاری بر آینده شغلی بسیاری از متخصصان دارد. اگر در گذشته به دلیل فقدان فناوری‌های کاربردی، داده‌ها به شکل پراکنده یا تنها از سوی طیف خاصی از مشاغل استفاده می‌شدند، امروزه حیات بخش اعظمی از کسب‌وکارها منوط به پردازش داده‌ها است.
سیسکو با ساخت تراشه ویژه‌ای آینده اینترنت را ترسیم کرد
22 شهريور 1399
سیسکو به تازگی جزئیات بیشتری در مورد استراتژی‌های کلان این شرکت ارائه کرده که باز تعریفی جدید از اینترنت آینده است. فناوری جدید به گونه ای طراحی شده تا معضلات و محدودیت‌های عملکردی، اقتصادی و مصرف انرژی زیرساخت‌های فعلی را برطرف کند. این نوآوری که چند سالی است سیسکو روی آن کار می‌کند دستکم برای چند دهه نقش تاثیرگذاری روی اینترنت خواهد داشت. با توجه به نرخ کنونی رشد و افزایش تقاضا در جهت پیاده‌سازی شبکه‌های کامپیوتری و دسترسی به سرویسهای ابرمحور، حجم ترافیکی که هر یک از عناصر موجود در شبکه تولید می‌کنند و الزامات مربوط به برقراری ارتباط پایدار میان آنها، در چند سال آینده زیرساخت‌های کنونی را با چالش‌های متعدد روبه‌رو می‌کند. به همین دلیل نیاز به یک فناوری قدرتمند و بنیادین که بتواند شبکه‌های پر توانی در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد بیش از همیشه احساس می‌شود.
آیا با آموزش آنلاین می‌توان انگلیسی یاد گرفت ؟
19 شهريور 1399
اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ابزار های آنلاین باشید، با یک جستجوی ساده به سوی صدها یا شاید هزاران وبسایت برای این منظور راهنمایی می شوید. با توجه به ماهیت زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی و کاربرد ها و مزیت های بی شماری که تسلط بر آن برای اشخاص ایجاد می کند، این تنوع منابع اصلا عجیب نیست. آنچه که باید برای شما مهم باشد، دانستن ملاک و استاندارد هایی برای انتخاب بهترین گزینه است.
توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال