چگونه شماره IMEI یک دستگاه اندروید را تغییر دهیم
شماره IMEI در دستگاههای موبایل نشان دهنده هویت این دستگاه برای شناسایی آن در شبکه مخابراتی است و این شماره شناسه به طور پیش فرض توسط سازنده این دستگاه تعیین می‌شود. شما نمی‌توانید این شماره IMEI را برای شناسایی روی شبکه موبایل تغییر دهید، اما می‌توانید این کار را برای کاربردهای موقتی از جمله فریب دادن بعضی از اپلیکیشنها انجام دهید.

چرا باید شماره IMEI را تغییر دهیم؟

دلایل متعددی وجود دارد که شما به واسطه آن تصمیم به تغییر شماره IMEI دستگاه خود می‌گیرید. باید توجه داشته باشید که تغییر دادن شماره IMEI اندروید مزایا و معایب خاص خود را دارد.

اگر بخواهیم واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم مزيت ویژه‌ای در تغییر دادن شماره IMEI یک دستگاه وجود ندارد. این کار به امن‌تر شدن دستگاه شما کمکی نمی‌کند. اما شرایطی به وجود می‌آید که تغییر دادن شماره IMEI می‌تواند به یک انتخاب تبدیل شود.

با تغییر دادن این شماره شما می‌توانید کاری کنید که دستگاه اندروید شما دیگر قابل شناسایی نباشد. این کار می‌تواند افرادی را که در حال ردگیری و جاسوسی از شما هستند را ناکام بگذارد.

همچنین اگر تلفن هوشمند شما با مشکلات مربوط به IMEI از جمله IMEI نامعتبر روبرو است، تغییر دادن آن می‌تواند به رفع مشکل کمک کند.

تغییر دادن شماره IMEI در خیلی از کشورها غیرقانونی است. همچنین اگر تغییر دادن این شماره به درستی انجام نشود می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شما شود. علاوه بر این‌ها، تغییر شماره IMEI گارانتی دستگاه شما را نیز به خطر می‌اندازد.

با تمام این شرایط اگر هنوز هم مایل به عوض کردن شماره IMEI دستگاه خود هستید، این مقاله را ادامه دهید.

چگونه شماره IMEI دستگاه‌های اندروید را تغییر دهیم؟

انجام این کار نسبتا ساده است و تنها لازم است که دستگاه اندروید مورد نظر روت شده باشد تا بتوان Xposed installer را روی این دستگاه اجرا کرد. بعد از اجرای Xposed installer شما از ماژول اپلیکیشن Xposed برای تغییر دادن شماره IMEI استفاده خواهید کرد.

مرحله اول. اگر گوشی شما هنوز روت نشده است ابتدا باید آن را روت کنید تا بتوانید Xposed installer را نصب کنید.

مرحله دوم. بعد از روت کردن دستگاه اندروید خود باید Xposed installer را روی آن نصب کنید.

حالا باید از شماره IMEI اصلی خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت نیاز به این شماره بازگرديد. شما می‌توانید این کار را با استفاده از ابزار Mobileuncle MTK انجام دهید.

مرحله سوم. حالا باید اپلیکیشن  XPOSED IMEI Changer را دانلود و نصب کنید که به شما اجازه می‌دهد شماره IMEI دستگاه اندروید خود را تغییر دهید.

مرحله چهارم. بعد از نصب XPOSED IMEI Changer آن را در Xposed installer فعال کنید.

سپس این اپلیکیشن را اجرا کنید تا صفحه مربوط به تغییرات شماره IMEI را مشاهده کنید. در کادر New IMEI No شماره IMEI جدید مورد نظر خود را وارد کنید.

سپس روی دکمه Apply تقه بزنید تا این شماره IMEI جدید به دستگاه شما اعمال شود.

برچسب: