محسن آقاجانی

آینده توسعه برنامه‌های کاربردی در دستان جاوااسکریپت است
06 اسفند 1396
ماهیت فناوری به‌گونه‎ای است که نمی‎توان آینده آن را به طور دقیق پیش‌بینی کرد و غافلگيری‎های زیادی به همراه دارد. چیزهایی که هرگز قرار نبود برای معروف شدن طراحی شوند ناگهان معروف شدند و در این میان هیچ‌کدام غافلگيركننده‎تر از جاوا اسکریپت نبود که اخیراً در صدر زبان‌های شی‌ء‎گرا قرار گرفته است.
وای فای در سال 2018 چه وضعیتی خواهد داشت؟
01 اسفند 1396
فناوری وای‎فای به‌سرعت در حال پیشرفت است، اما در سال 2018 استاندارد 802.11ac Wave 2 همچنان نهایت پیشرفتی خواهد بود که ما شاهد آن هستیم و جانشین آن 802.11ax باز هم به آینده موکول خواهد شد.
گوگل نسخه پيش نمایش Android KTX را منتشر کرد
30 بهمن 1396
گوگل به تازگی Android KTX را معرفی کرده است که مجموعه‎ای از افزونه‎ها برای کمک به توسعه دهندگان جهت نوشتن کد Kotlin برای اندروید را ارائه می‎کند. این کدها مختصرتر، مصطلح‎تر و خوشایندتر هستند. این شرکت وعده داده است که طی چند ماه آینده بر اساس بازخوردها و مشارکت توسعه دهندگان API آن را نیز عرضه کند.
۵ مزیت اصلی مجازی‌سازی سرور
28 بهمن 1396
امروزه مجازی سازی سرور یا مراکز داده به بخشی جدایی ناپذیر از اداره و مدیریت زیرساخت‎های حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شده است. دلیل این امر را می‎توان امکاناتی دانست که مجازی سازی سرور در اختیار مدیران IT قرار می‎دهد. از طرف دیگر مجازی سازی سرور با افزایش بهره وری در استفاده از منابع سخت افزاری در بحث کاهش هزینه‎ها نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
با این موتورهای جستجو تصاویر مشابه با تصویر موجود خود را پیدا کنید
26 بهمن 1396
در حال حاضر تقريبا اکثر موتورهای جستجوی موجود در وب با هر بار جستجوی شما هزاران عکس مرتبط را پیشنهاد می‎کنند. اما اگر بخواهید به جای جستجوی متنی تصویر مورد نظر خود نمونه‎های مشابه با تصویر موجود خود را پیدا کنید چه می‎کنید؟ بعضی از موتورهای جستجو هستند که با استفاده از یک فناوری به نام جستجوی معکوس تصاویر این امکان را در اختیار شما قرار می‎دهند.
چگونه اندروید قبل از اتصال به یک شبکه وای‌فای وضعیت سرعت آن را تشخیص می‌دهد
24 بهمن 1396
گوگل اخیرا یک قابلیت جدید در اندروید 8.1 اوریو را معرفی کرده است که نشان می‌دهد یک شبکه وای‎فای عمومی‌ (قبل از این که شما به آن متصل شويد) تا چه اندازه خوب عمل می‎کند. تنها با استفاده از عبارات ساده‎ای مثل کند، خوب، سریع و خیلی سریع، این قابلیت به شما امکان می‌دهد به سرعت تصمیم گیری کنید که آیا یک شبکه ارزش اتصال را دارد یا بهتر است از همان اتصال داده موبایل خود استفاده کنید.
چگونه وب‌سایت‌های مورد نظر خود را در تاریخ و زمان مشخص باز کنیم
12 بهمن 1396
برای مشاغلی که به اینترنت وابسته هستند و کارمندان آن باید روزانه به چندین سایت مختلف مراجعه کنند، مدیریت تمام این کارها می‎تواند مشکل باشد. کار کردن با تمام این وب‎سایت‎ها و فراموش نکردن وظایف مرتبط با آنها کار راحتی نیست و خیلی از این وظایف ممکن است فراموش شوند. استفاده از ابزارهای یادآوری و اطلاع رسان‎ها می‎تواند به حفظ روند کار کمک کند، اما در خیلی از موارد چنین راهکاری ممکن است چندان مفید نبوده و تنظیم آنها زمانبر و خسته کننده باشد. خوشبختانه در مورد باز کردن و مدیریت وبسایت‎ها روش‎های جایگزین مناسب دیگری نیز وجود دارد. استفاده از یک افزونه گوگل کروم به نام Open Me Later یکی از این روش‎های جایگزین است.
چگونه پس از فراموش کردن رمز یا الگوی گوشی، قفل آن را باز کنیم
09 بهمن 1396
ما انسانیم و فراموشی خصلت بارز ما است. روشن گذاشتن چراغ، جا گذاشتن کلید ماشین و فراموش کردن الگوی قفل موبایل یا رمز آن چیزهایی است که خواه و ناخواه اتفاق می‎افتد. متاسفانه این مورد آخر کمی‎ دردسر ساز است و باعث می‎شود تا شما دیگر نتوانید به تبلت یا تلفن هوشمند خود دسترسی داشته باشید. اما خوشبختانه روش‎هایی وجود دارد که از طریق آن می‎توانید صفحه قفل را رد کرده و به دستگاه خود وارد شوید.
چگونه به یک سیگنال وای‎فای بهتر با کمترین میزان تداخل در شبکه بی‌سیم دست پیدا کنیم
07 بهمن 1396
مثل همه فناوری‎های پیشرفته، وای‎فای نیز شبیه معجزه به نظر می‎رسد. اما معجزه‎ای در کار نیست، اینها فقط امواج رادیویی هستند. مجموعه گسترده‎ای از عوامل می‎تواند با این امواج رادیویی تداخل ایجاد کرده و باعث ضعیف‎تر و غیر قابل اطمینان شدن اتصال بی‎سیم شما شود. یک نکته کلیدی برای ارتقای امواج شبکه بی‎سیم تعیین یک مکان مناسب برای قرار دادن روتر شما و کم کردن تداخل با سایر شبکه‎های بی‎سیم پیرامون و لوازم خانگی است.

صفحه‌ها

اشتراک در محسن آقاجانی