اخبار جهان

محققان DeepMind (بخش هوش مصنوعی شرکت آلفابت که گوگل زیرمجموعه آن است)، با ارائه یک شبکه عصبی مبتنی بر « استدلال رابطه‌ای»، در تلاش هستند به سامانه‌های هوش مصنوعی کمک کنند تا مشابه انسان فکر کنند. شبکه عصبی جدید، به هوش مصنوعی این قابلیت را می‌دهد که در محیطی سه بعدی، درکی از اشیاء موجود بدست آورد. بدست آوردن قابلیت درک سه بعدی، برای یک سامانه مبتنی بر هوش‌مصنوعی دستاوردی بزرگ به حساب می‌آید. ذهن ما با کمک استدلال رابطه‌ای (relational reasoning ) قادر است محیط اطراف را درک کند. به این ترتیب ما قادریم ویژگی‌های اجسام را بشناسیم، بدانیم در کجای محیط قرار گرفته‌اند و نسبت به هم در چه وضعیتی هستند. این قابلیت به ما کمک می‌کند تا حتی در محیط‌های پیچیده و شلوغ هم، درکی از آنچه می‌بینیم داشته باشیم. پیاده‌سازی این قابلیت در یک سامانه مبتنی بر هوش مصنوعی بسیار دشوار است.
اپل باز هم در صدر لیست فروشنده‌های IT در سراسر دنیا قرار گرفت. این شرکت موفق شد در سال 2016 میلادی از فروش قطعات و محصولات IT حدود 218.1 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. بعد از اپل، شرکت سامسونگ با یک اختلاف 79 میلیارد دلاری در مکان دوم قرار گرفته است.
تراویس کالانیک پس از جنجال‌های بسیار و حاشیه‌های بسیاری که با اوبر داشت از سمت مدیرعاملی این شرکت کنار رفت. در حالی که او همچنان عضو هییت مدیره اوبر باقی خواهد ماند اما با استناد به نامه‌ای که سرمایه‌گذاران برای او ارسال کرده بودند و از عبارت "اوبر باید حرکتی رو به جلو داشته باشد"، مجبور شد از سمت خود استعفا دهد. اکنون یک منبع نزدیک به اوبر گفته است که سرمایه‌گذاران به دنبال آن هستند تا سکان هدایت آبر را به دست شرلی ساندبرگ یکی از موفق‌ترین مدیران عرضه تجارت بسپارند.
اچ‌پی در حرکتی جالب‌توجه و قابل تحسین از بطری‌هایی که در زباله‌ها به وفور یافت می‌شود برای تولید کارتریج پرینترهای جوهرافشان استفاده می‌کند. این کار نه تنها به محیط زیست و دوام بیشتر جوهر کارتریج‌ها کمک می‌کند بلکه باعث می‌شود بچه‌های کار به مدرسه رفته و به تحصیل علم و دانش بپردازند.
با رهبری پروفسور زن ایرانی: تصویربرداری سه‌بعدی از اجسام پشت دیوار با پهپاد و وای‌فای
31 خرداد 1396
تا کنون تلاش‌های زیادی شده است تا بتوان اشیا مخفی در پشت دیوارها را شناسایی و تصویرسازی کرد. موفقیت جدید دانشگاه کالیفرنیا به رهبری یک دانشمند زن ایرانی جدیدترین نمونه این تلاش‌ها است.
روشی تازه برای دسترسی به وای‌فای عمومی در مترو
31 خرداد 1396
معمولا در مترو و واگن‌های قطار و اتوبوس این سیستم حمل‌و‌نقل عمومی استفاده از وای‌فای عمومی به سختی صورت می‌گیرد. اما مدیران شهری لس‌آنجلس امریکا به روش تازه‌ای برای حل این مشکل دست یافتند.
وزارت دفاع امریکا هنوز از فلاپی‌دیسک استفاده می‌کند!
30 خرداد 1396
۱۸ تن از رهبران و چهره‌های شاخص عرصه فناوری در آمریکا با رئیس‌جمهور این کشور نشست و دیدار داشتند. دونالد ترامپ در این نشست خواستار ایجاد تحول در فناوری‌های قدیمی مربوط به چهار دهه پیش دولت فدرال شده است.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار جهان