اخبار جهان

عروسک‌های هوشمند دارای هوش مصنوعی هستند و می‌توانند با کودکان حرف بزنند و در گذر زمان و با افزایش اطلاعاتشان از کودک و محیط زندگی وی، پاسخ‌های هوشمندانه‌تری ارائه کنند. مقامات نهادهای نظارتی در آلمان به والدین هشدار داده‌اند که به‌سرعت عروسک‌های هوشمند قابل اتصال به شبکه‌های وای‌فای را نابود کنند؛ زیرا این عروسک‌ها ابزار جاسوسی هستند.
پیک‌های دِرون آمازون با چتر نجات بسته‌ها را تحویل می‌دهند
29 بهمن 1395
بالاخره به‌نظر می‌رسد که سرویس ارسال آمازون با دِرون که مدت‌ها انتظار آن می‌رفت به تحقق می‌پیوندد. اما آمازون یک پتنت جدید را به‌نام خود ثبت کرده که سفارش مشتریان را با استفاده از چتر نجات برای‌شان ارسال می‌کند.
پرداخت آسان‌تر در مکان‌هایی که دسترسی به اینترنت محدود است
28 بهمن 1395
پرداخت هزینه‌ها و فرستادن پول برای خانواده و دوستان در کشور نیجریه کار سخت و طاقت‌فرسایی است. هدف از سیستم "کودی" (Kudi) که به‌تازگی در این کشور راه‌اندازی شده؛ ساده‌تر کردن فرآیند پرداخت قبوض و کمک مالی به دیگران با استفاده از ارسال پیامک است.
دِرون‌های مسافربر از سال آینده بر فراز دوبی پرواز می‌کنند
27 بهمن 1395
کوادکوپتر تک سرنشین که به اندازه جثه انسان ساخته شده و در نمایشگاه CES 2016 همه چشم‌ها را خیره کرد؛ می‌تواند تابستان آینده برای حمل مسافران به‌کار گرفته شود. به‌گفته رییس آژانس جاده‌ها و حمل‌ونقل دوبی که در همایش دولت‌های دنیا سخنرانی می‌کرد؛ دِرون چینی EHang 184 از ماه جولای سال جاری میلادی سفرهای معمول خود بر فراز شهر مربوط به آینده را آغاز می‌کند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور راه‌اندازی نمایشگاهی از سیر تحول تاریخی تجهیزات ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نظر دارد از ایده‌های خلاقانه و جدید در این حوزه استفاده کند. در همین راستا، این وزارتخانه طی یک فراخوان عمومی اعلام کرده که علاقمندان می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را ارسال کنند.
استفاده از سنسورها برای محافظت از مأمورین پلیس در جدیدترین خودروی دوج
25 بهمن 1395
خودروهای پلیس به اندازه خودرو قدمت دارند؛ ولی آن‌ها برای بهبود و پیشرفت همواره محتاج فناوری‌های جدید هستند. در همین راستا؛ آخرین به‌روزرسانی اتومبیل "دوج" به مأموران پلیس احساس امنیت بیشتری می‌دهد.
با این خودکار زیبا گوشی‌تان را شارژ کنید
25 بهمن 1395
این روزها نمی‌توان به کسی خودکار هدیه داد مگر این‌که خودکاری باشد که دوربین هم هست و علاوه بر آن اپلیکیشن هم هست و می‌تواند تعداد گام‌هایی که برمی‌دارید را ردیابی کند. قطعا؛ خودکار "شارژرایت" همه این ویژگی‌ها را شامل نمی‌شود ولی مطمئن باشید با تمام خودکارهایی که تا به‌حال دیده‌اید، خیلی متفاوت است.
استفاده از دی‌اکسید کربن در شارژ باتری‌های نسل بعد
25 بهمن 1395
یکی از مهم‌ترین عوامل گرم شدن کره زمین و تغییر در شرایط اقلیمی که طی سال‌های اخیر شاهد آن هستیم؛ به‌خاطر انتشار بیش از اندازه گازهای گلخانه‌ای است. یکی از این گازها؛ دی‌اکسید کربن است که تأثیر زیادی بر تخریب محیط زیست دارد. حالا دانشمندان روشی ابداع کرده‌اند که از این گاز؛ انرژی تولید می‌کند.

صفحه‌ها

اشتراک در اخبار جهان