خودرو

تکیه‌گاه‌های پشت‌سری‌خودروها برای دو منظور طراحی شدند: ایجاد احساس راحتی و آرامش؛ و کمک به ایمنی سرنشینان در هنگام حادثه. اما قرار است در آینده یک وظیفه دیگر هم به آن‌ها محول شود: کمک به بیدار نگه داشتن راننده پشت فرمان.
در مراسمی که توسط مدیران خودرو برگزار کرد، خودروی ام‌وی‌ام X22 رونمایی و قیمت آن نیز اعلام شد. ام‌وی‌ام X22 قرار است در دو مدل دستی و اتوماتیک و هر مدل در دو نسخه نرمال و یا اسپرت به بازار عرضه شود.
آئودی خودروساز آلمانی و تولیدکنندهٔ خودروهای لوکس است که دفتر مرکزی آن در شهر اینگولشتات، ایالت بایرن، آلمان قرار دارد. آئودی همراه با مرسدس بنز و BMW سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند و به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند. تا پیش از این، محصولات آئودی در ایران نمایندگی نداشت؛ اما ظاهراً یک شرکت ایرانی موفق شده تا نمایندگی محصولات آئودی در ایران را کسب کند.
اگر تا به امروز نیسان جوک توربو، لقب گران‌ترین شاسی‌بلند کوچک ایران را در اختیار داشت، ممکن است تاچندی دیگر خودرویی فرانسوی این لقب را به خود اختصاص دهد: DS4 کراس‌بک فرانسوی وارد خیابان‌های ایران می‌شوند.
نیسان Vmotion 2.0 یک خودروی مفهومی معمولی نیست. خودروهای مفهومی که این روزها معرفی می‌شوند مجموعه‌ای از ویژگی‌های بی‌معنی و قدرت‌های دیوانه کننده هستند. اما تمام مفهوم این اتومبیل در طراحی آن جا گرفته است. نیسان می‌گوید با معرفی این خودرو؛ در حقیقت سمت‌وسوی طراحی سدان‌های نسل بعد را معرفی کرده است.
پس از انتشار یک تصویر غیررسمی از نسخهٔ مسابقه‌ای نسکار کمری، تا حدودی طراحی نسل جدید این سدان پرفروش مشخص شده بود؛ اما همان‌طور که انتظار می‌رفت حالا تویوتا رسماً نسل هشتم کمری را در نمایشگاه خودروی دیترویت امسال رونمایی کرده است. نسل کنونی در سال 2011 معرفی شد و در سال 2014 یک فیس‌لیفت کلی را تجربه کرد اما نسل جدید جهشی بسیار بزرگ‌تر در طراحی نسبت به گذشته داشته است.
صنعت خودروهای بدون راننده سال بزرگی را پشت سر گذاشت. شرکت اوبر یک برنامه پایلوت برای خودروهای خودران در پیتسبورگ راه‌اندازی کرد و بلافاصله بعد از آن؛ یک برنامه کوتاه‌تر را در سانفرانسیسکو راه انداخت و در نهایت وارد آریزونا شد. از طرف دیگر تسلا هم در ماه اکتبر شروع به نصب سخت‌افزارهایی کرد که می‌توانند قابلیت کامل خودران را به خودروها بیاورند.
حدود پنج سال پیش بود که شرکت خودروسازی "کیا" مدل GT Concept را معرفی کرد تا همه علاقه‌مندان با اهداف و برنامه‌های این شرکت برای تولید خودروهای اسپرت آشنا شوند. حالا بعد از گذشت چندین سال و در آستانه افتتاح نمایشگاه خودروی دیترویت؛ Stinger معرفی می‌شود که در واقع مدل تولیدی از همان خودرویی است که در سال 2011 رونمایی شد.

صفحه‌ها

اشتراک در خودرو