Banner Advertisement
Banner Advertisement
Flash Banner AD
Banner Advertisement
  مقالات >  شاهراه اطلاعات

چگونه ویندوز 7 را با فلش USB نصب کنیم!

نصب ویندوز به روش ساده
سه‌شنبه 12 ارديبهشت 1391

احسان كاظميه منبع: PCAdvisor

اشاره:
ویندوز 7 روی بیشتر نوت‌بوك‌ها و رایانه‌های شخصی از قبل نصب شده است، اما ممکن است بخواهید سیستم‌عامل دستگاه خود را دوباره نصب کنید یا برای رایانه شخصی که خود جمع‌آوری کرده‌اید، ویندوز 7 بریزید. نصب ویندوز با فلش USB يكي از ساده‌ترین و بهترین روش‌هاي ممكن است.

اختصاصي سايت - ویندوز 7 روی بیشتر نوت‌بوك‌ها و رایانه‌های شخصی از قبل نصب شده است، اما ممکن است بخواهید سیستم‌عامل دستگاه خود را دوباره نصب کنید یا برای رایانه شخصی که خود جمع‌آوری کرده‌اید، ویندوز 7 بریزید. نصب ویندوز با فلش USB يكي از ساده‌ترین و بهترین روش‌هاي ممكن است و در اين مقاله می‌خواهیم یک راهنمای گام‌به‌گام برای انجام این کار در اختیار شما بگذاریم:
چند راه مختلف برای ایجاد یک حافظه USB قابل بوت وجود دارد اما استفاده از برنامه رایگان مایکروسافت برای انجام این کار آسان‌ترین و سریع‌ترین روش است. برای شروع کار به یک حافظه فلش USB حداقل چهار گیگابایتی و فایل ISO ویندوز 7 احتیاج دارید. می‌توانید فایل ISO ویندوز را از اينجا دانلود کنید یا با استفاده از دیسک ویندوز آن را ایجاد کنید.

گام اول
بعد از اینکه حافظه فلش و فایل ISO را آماده کردید، ابزار Windows 7 USB/DVD Download Tool را از اينجا دانلود و نصب نماييد.

گام دوم 
حافظه فلش را به رایانه متصل کرده و برنامه Windows 7 USB download tool را اجرا کنید.

 

گام سوم
فایل ISO خود را برای نصب روی حافظه فلش انتخاب کنید.

گام چهارم
در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید که نرم‌افزار فایل ISO را روی حافظه فلش USB یا DVD بریزد. گزینه USB Devise را انتخاب کنید.

گام پنجم
حافظه فلش که می‌خواهید برای این کار استفاده کنید را از منوی کشویی انتخاب کرده و روی Begin Copying کلیک کنید. پيغام هشداری به شما نمایش داده می‌شود که درایور USB باید فرمت شود. روی Erase USB Device کلیک کنید. وقتی پرسید که مطمئن هستید Yes را بزنید. بعد از این مرحله حافظه فلش قابل بوت ویندوز 7 شما ایجاد می‌شود.

گام ششم
اگر مي‌خواهيد قابليت انتخاب و نصب نسخه‌هاي مختلف ویندوز 7 را باشید؛ حافظه فلش را با ویندوز اکسپلورر باز کرده و فایل ei.cfg در پوشه Sources را پاک کنید.

اكنون با در اختيار داشتن اين حافظه فلش مي‌توانيد خيلي سريع ويندوز 7 را روي هر كامپيوتر يا نوت‌بوك بدون نياز به ديسك نصب ويندوز يا درايو نوري نصب نماييد.

 

 

 

 

 
نظرات بازدیدکنندگان
خيلي خوب
ميانگين امتيازي که 242 نفر از خوانندگان به اين مطلب داده‌اند : 5.03 از 6


به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.
نام (اختیاری)
Email (اختیاری)
نظر (اختیاری و حداکثر 1000 کاراکتر)
پیام شما شامل 0 کاراکتر است