Banner Advertisement
Banner Advertisement
Flash Banner AD
Banner Advertisement

سه روش نصب نرم‌افزار اندروئیدی بدون نیاز به Android Market

اندرويد بدون اندرويد مارکت
شنبه 5 فروردين 1391

علیرضا ساده صیقلان

اشاره:
نشریه عصر شبکه - نصب برنامه تقریباً کار ساده‌اي در Android Market است. یک app را جست‌وجو، انتخاب و نصب می‌کنید. به هر حال مواردی پیش مي‌آید که قصد نصب یک app جدید یا نرم‌افزاري که درAndroid Market وجود ندارد را دارید...

نصب برنامه تقریباً کار ساده‌اي در Android Market است. یک app را جست‌وجو، انتخاب و نصب می‌کنید. به هر حال مواردی پیش مي‌آید که قصد نصب یک app جدید یا نرم‌افزاري که درAndroid Market وجود ندارد را دارید. در این موارد به طور معمول مجبور هستید که به‌صورت دستی فایل .apk را دانلود و نصب کنید.  .apk یک فایل اجرایی مانند .exe در ویندوز است كه باید آن را روی گوشی‌تان کپی و سپس اجرا کنید.  در این مقاله روش‌هايي را بیان مي‌کنيم که توسط آن مي‌توانید به‌صورت دستی یک app را بدون نیاز به https://market.android.com نصب کنید.

فعال كردن  Unknow Sources
قبل از تلاش برای نصب‌دستی یک app با استفاده از فایل‌هاي .apk ابتدا باید به گوشی‌تان اجازه نصب از طریق  Unknow Sources را بدهید. با این کار به گوشی‌تان مي‌گویید که قصد نصب نرم‌افزاری را بدون نیاز به android market دارید. برای انجام این کار از مسیر Menu>Settings>Application گزینهUnknow Sources را انتخاب کنيد. (شکل1)

شکل 1


نصب متعارف app
مرحله نخست: نصب File Manager
اندروئید به‌صورت پیش‌فرض روشی برای مرور داده‌هاي روی کارت SD ندارد، بنابراین نیاز به نصب یک File Manager از طریق مارکت اندروئید خواهید داشت. خوشبختانه اندروئید انواع زیادی از file ‌ها را در اختیار دارد‌. به عنوان مثال مي‌توانید از Astro File Manager استفاده کنید. (شکل‌2)

شکل 2


مرحله دوم: کپی فایل .apk به SD card
بعد از نصب ASTRO File Manager، گوشی‌تان را با استفاده از کابل USB به PC متصل‌کنید. کارت SD را mount و فایل .apk را جهت نصب کپی کنید.


مرحله سوم: نصب .apk
روی گوشی اندروئیدی‌تان با استفاده از ASTRO فایل .apk را جست‌وجو و انتخاب کنید. این کار باعث باز‌شدن یک dialog box مي‌شود که به شما اجازه انتخاب Open App Manager را مي‌دهد(شکل3). در دو تصویر بعدی که مشاهده مي‌کنید روی install کلیک و فایل .apk را نصب کنید. (شکل‌هاي4و 5)

شکل 3

 

شکل 4

 

شکل 5

 

نصب app با استفاده از Dropbox
Drop box، یک app فوق العاده برای sync آنلاین اطلاعات مي‌باشد و از طریق آن مي‌توانید در هرکجای دنیا که باشید اطلاعات‌  خود را همراه داشته باشید. روش‌کار ساده است. در کامپیوتر فایل .apk را دانلود کنيد. فایل را به پوشه Dropbox انتقال‌دهید. اجازه دهید عملیات sync (همزمان‌سازی) به پایان برسد. روی گوشی‌تان Dropbox را باز کنید و فایل .apk موردنظرتان را جست‌وجو و انتخاب کنید. Dropbox فایل موردنظر را از کامپیوتر دانلود مي‌کند. اكنون مي‌توانید فایل مورد نظر را نصب کنید.

نصــب app بــــا استفــــاده ازOnline apk InstallerOnline apk Installer یک web app مي‌باشد که توسط یکی از اعضای فروم XDA-Developers با هدف نصب‌دستی و ساده فایل‌هاي .apk ایجاد شده است. این روش به‌خصوص برای زمانی که مي‌خواهید یک فایل apk. را با دوستان‌تان به‌اشتراک بگذاريد مناسب‌ است.
 

مـرحلـه‌ نخسـت: ابتـدا وارد اين سـایت شوید. در اینجا دکمهBrowse Files … را مشاهده مي‌کنید. آن را انتخاب و فایل .apk را از PC انتخاب کنید. (شکل6)فایل apk. تا 15 دقیقه روی سایت فعال باقی خواهد ماند.

شکل 6


مرحله دوم: اسکن QR Code

یک بار که فایل موردنظرتان را آپلود کردید، یک QR Code روی سایت به شما نشان داده خواهد شد (شکل7).بایــد ایــن QR Code را توســـط یـــک Barcode Scanner اسکن کنید. سایت، Barcode Scanner را برای این کار پیشنهاد مي‌کند اما مي‌توانيد از Google Goggles استفاده کنيد. (شکل8)

شکل 7

 

شکل 8مرحله سوم: نصب .apk
بعد از این‌که فایل apk. روی گوشی‌تان دانلود شد مي‌توانید با کلیک‌کردن روی آن نصب را به اتمام برسانید. (شکل9)

شکل 9
نظرات بازدیدکنندگان
خوب
ميانگين امتيازي که 26 نفر از خوانندگان به اين مطلب داده‌اند : 4.11 از 6


به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.
نام (اختیاری)
Email (اختیاری)
نظر (اختیاری و حداکثر 1000 کاراکتر)
پیام شما شامل 0 کاراکتر است