Banner Advertisement
Banner Advertisement
Flash Banner AD
Banner Advertisement

چگونه یک کسب و کار آنلاین را شروع کنیم؟(قسمت اول)

شغل آنلاین، تجربه جدید
چهارشنبه 18 آبان 1390

کامیار کاظمی

اشاره:
اختصاصي سايت - روزی نیست که داستان‌های موفقیت افرادی که به طور معجزه‌آسایی از یک ایده ساده٬ یک سایت و میزان زیادی تلاش به موفقیت‌های قابل توجه‌اي رسیده‌اند و حالا جزيی از هزاران ثروتمند دنیای آنلاین شده‌اند٬ عموم افراد را تشویق به پاگذاشتن در این دنیای پرپتانسیل نکند...

روزی نیست که داستان‌های موفقیت افرادی که به طور معجزه‌آسایی از یک ایده ساده٬ یک سایت و میزان زیادی تلاش به موفقیت‌های قابل توجه‌اي رسیده‌اند و حالا جزيی از هزاران ثروتمند دنیای آنلاین شده‌اند٬ عموم افراد را تشویق به پاگذاشتن در این دنیای پرپتانسیل نکند. شما که یک ایده و سری پر سودا دارید، آیا می‌دانید که برای شروع کسب و کار آنلاین باید از کجا شروع کنید؟ به پیش بروید و به سود برسید؟ آیا به همان سادگی که در این روایت‌ها عنوان می‌شود، شما ثروتمند خواهید شد؟به صورت دنباله‌دار سعی می‎کنيم مراحل "داشت٬ کاشت  و برداشت" را در کسب و کارهای آنلاین توضیح داده و به سوالات زیر جواب دهيم:
-  چگونه یک کسب‌وکار آنلاین را آغاز کنیم؟
در اولین مرحله یا "داشت"خواهیم آموخت که برای شروع یک شغل آنلاین به چه داشته‌هایی نیازمند هستیم.
- چگونه یک کسب‌وکار آنلاین را مدیریت کنیم؟
در دومین مرحله یا "کاشت" نیز می¬آموزیم که برای معرفی و تبلیغات شغل آنلاين خود و مدیریت محتویات آن باید دست به چه اقداماتی بزنیم تا با این کاشته‌های مناسب به برداشتی موفق دست یابیم.
- چگونه از یک کسب‌وکار آنلاین به درآمد برسیم؟
در مرحله آخر یا "برداشت" نیز باید از دست‌آوردهای خود به نتیجه برسیم و تنها مراقب باشیم که بازار آنلاین و نیازها همیشه در دستانتان باشد.

 

شکار یک ایده
برای آغاز یک کسب‌وکار آنلاین شما باید یک ایده داشته باشید. ایده شما ممکن است کاملاً جدید و خلاقانه باشد یا توسط هزاران نفر اجرا شده باشد.قبل از آن که درباره انتخاب یک ایده صحبت کنم، باید بگویم که هزاران ایده خوب و بد در دنیا وجود دارد که مهم‌ترین مسئله علاقه و دانش شماست. اگر شما برای به نتیجه رساندن یک ایده علاقه و انگیزه نداشته باشید، کار بسیار دشوار و گاهی ناشدنی می‌شود و ممکن است با رعایت نکردن همین موضوع به ظاهر ساده، به جمع هزاران شکست خورده این مسیر بپیوندید و از آن به بعد کسب درآمد از اینترنت را غیرممکن و حتی مناسب از ما بهتران بدانید! پس به علاقه خود توجه کنید و تنها انگیزه پول درآوردن برای این راه کافی نیست.


اگر ایده شما کاملاً جدید باشد، چند درصدي ریسک وجود دارد؛ مثلاً اگر در ذهن خود داشتن یک فروشگاه فروش لوازم داوری را در ذهن می‌پرورانید که در ایران و شاید در دنیا جدید است، باید به دنبال به دست آوردن کامل اطلاعات در مورد خریداران و شرایط مختلف معرفی و فروش محصولات خود باشيد اما اگر به دنبال فروش مجموعه‌های آموزش مالتی‌مدیا هستید که روز به روز نیز بر تعداد این فروشندگان اضافه می‌شود، باید حرفی یا خدمتی جدید را برای خریداران خود در نظر بگیرید تا در میان رقبا چیزی برای گفتن داشته باشید.

طرح نقشه گنج
بعد از آنکه ایده خود را برای شروع کار خود یافتید، باید آن را پرورش دهید. یعنی تمام جزئیات روش کسب درآمد را روی کاغذ بنویسید. تجربه من می‌گوید که باید از همان ابتدا سعی کنید که جزئیات را ثبت کنید و پشت هر کاری که انجام می‌دهید، یک تفکر باشد و نه به این دلیل که کسی یا سایتی این کار را انجام داده‌اند، شما هم تقليد كنيد!این مرحله را طراحی نقشه کسب درآمد می‌ناميم که گروه مشتریان هم در این بخش مشخص خواهند شد.نظرات بازدیدکنندگان
خوب
ميانگين امتيازي که 52 نفر از خوانندگان به اين مطلب داده‌اند : 3.65 از 6


به اين مطلب چه امتيازي مي‌دهيد؟ ديدگاه خود را درباره اين مطلب با ما درميان بگذاريد.
نام (اختیاری)
Email (اختیاری)
نظر (اختیاری و حداکثر 1000 کاراکتر)
پیام شما شامل 0 کاراکتر است